previous arrow
shutterstock_1453266074.jpeg
shutterstock_1453266074.jpeg
shutterstock_1453266074.jpeg
shutterstock_1453266074.jpeg
shutterstock_1453266074.jpeg
next arrow

POZNAJ REGION

UCKERMARK

W północno-wschodniej części Brandenburgii, tuż przy granicy z Polską, leży powiat Uckermark. Granica powiatu z Polską liczy 52 km i przebiega wzdłuż Odry. To region rzadko zaludniony, oferujący wiele miejsc do odpoczynku tak dla ciała jak i dla duszy. Obfitujące w wodę tereny chronione z rzadkimi gatunkami flory i fauny stwarzają miłośnikom przyrody doskonałe warunki. Optymalne warunki lokalizacji sprzyjają tradycyjnemu oraz nowoczesnemu rolnictwu. Dzięki bogactwu żyznej ziemi, Uckermark należy do najbardziej znaczących okręgów rolniczych Niemiec. Dobrze prezentują się cztery duże miasta: Prenzlau, Templin, Schwedt i Angermünde. Odrestaurowane starówki, pomniki, jak również nowoczesne dzielnice i nowe domy odzwierciedlają w imponujący sposób szybki rozwój gospodarczy.

Powiat Uckermark położony między rozwijającymi się miastami Berlinem i Szczecinem jest atrakcyjnym regionem dla inwestycji w przemyśle, przetwórstwie, rzemiośle i handlu.

SCHWEDT/ODER

Schwedt nad Odrą to miasto położone w regionie Uckermark, w północnej Brandenburgii, 80 km od Berlina.

W Schwedt wszystko tętni nowoczesnością i współczesnością: ludzie, domy, przemysł. Duże przedsiębiorstwa takie jak Rafineria PCK czy Papiernia Leipa czynią to miasto jednym z większych ośrodków przemysłowych w Brandenburgii i sprawiają, że stanowi ono gospodarcze centrum powiatu Uckermark.

W Schwedt istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży - wypożyczalnie łódek i rowerów, ośrodek jazdy konnej, ścieżki rowerowe, centra sportowe, do tego szeroka oferta imprez, na którą składają się przedstawienia teatralne, koncerty, musicale, widowiska baletowe, pokazy filmowe itd. W Schwedt działa Szkoła Muzyczna i Sztuk Pięknych oraz Teatr Uckermärkische Bühnen będący centrum kultury dla całego regionu.

FRANKFURT (ODER)

Frankfurt nad Odrą jest dynamicznym i lubianym miastem w regionie, o międzynarodowym klimacie oraz ciekawym życiu gospodarczym i kulturalnym. Frankfurt nad Odrą jest wraz ze Słubicami transgranicznym miejscem pracy i zamieszkania, spotkań i komunikacji.

Atrakcyjne otoczenie z bliskością Odry, mnóstwo terenów zielonych i lasów a do tego niezliczone ścieżki rowerowe dają mieszkańcom i odwiedzającym to miasto gościom wiele możliwości do wypoczynku. Szczególną rolę we Frankfurcie nad Odrą odgrywa kultura: muzea, muzyka i teatr. Miasto oferuje wysoką jakość życia ludziom w każdym wieku.

Zainteresowanych inwestycjami oraz osiedleniem się w naszym regionie zapraszamy do kontaktu w języku polskim:

Investor Center Ostbrandenburg GmbH (ICOB)

Im Technologiepark 1 | 15236 Frankfurt (Oder)
tel +49 (0) 335 606969 11
kom +49 (0) 170 24 77197

e-mail kania@icob.de

MÄRKISCH-ODERLAND

Märkisch-Oderland to powiat liczący ponad 200.000 mieszkańców, położony w odległości 10 km od zjazdu z autostrady A10 / B1. Można tutaj z powodzeniem rozwijać swój potencjał biznesowy i zawodowy, cieszyć się naturą i spokojem życia prywatnego i rodzinnego. Władze regionu sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości oraz indywidualnym projektom socjalnym i społecznym. Bliskość miasta i natury sprawia, że Märkisch-Oderland jest atrakcyjny dla każdej grupy wiekowej. Rodziny z dziećmi cenią sobie atrakcje regionu, liczne place zabaw i dobrą ofertę edukacji szkolnej.

Zainteresowanych inwestycjami oraz osiedleniem się w naszym regionie zapraszamy do kontaktu w języku polskim:

STIC – Biuro Aktywizacji Gospodarczej powiatu Märkisch-Oderland Sp. z o.o.

Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Strausberg

ODER-SPREE

Powiat w którym zelektryzujesz Twój biznes i naładujesz baterie.

Powiat Odra-Sprewa (Landkreis Oder-Spree) to pierwszorzędny obszar do rozwijania biznesu i aktywnego wypoczynku ponieważ:

  • leży o krok od Berlina, na skrzyżowaniu kluczowych korytarzy transportowych Europy,

  • kształci przyszłych pracowników we własnych centrach kształcenia zawodowego i oferuje dogodne warunki startu absolwentom szkół wyższych we Frankfurcie nad Odrą, Berlinie i Cottbus,

  • inspiruje do korzystania z różnych form aktywnego wypoczynku – żeglowania, gry w golfa, wypraw pieszych i rowerowych,

Więcej informacji o tym jak inwestować, żyć i wypoczywać w powiecie Odra-Sprewa udzieli

PRACUJ W REGIONIE

OFERTY PRACY W BRANDENBURGII WSCHODNIEJ

Uckermark

Giełda miejsc pracy i stażu regionu Uckermark:

www.ic-uckermark.de

Frankfurt (Oder) i Slubice

Aktualne oferty pracy we Frankfurcie nad Odrą i okolicy:

www.frankfurt-oder.de

Nationalpark Stadt Schwedt/Oder

Aktualne ogłoszenia i oferty pracy w regionie:

www.schwedt.eu

STIC Wirtschaftsförderung für Ostbrandenburg
Service- und Beratungszentren

Pytania w języku polskim, dotyczące aktualnych ofert pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego w powiecie Märkisch-Oderland, prosimy kierować do Centrum Usługowo-Doradczego Euroregionu Pomerania w Strausberg:

sbc@stic.de
tel.: +49 3341 335 3721
tel.: +49 151 476 004 10

Landkreis Oder Spree

Więcej informacji o tym jak inwestować, żyć i wypoczywać w powiecie Odra-Sprewa udzieli

sbc@stic.de
tel.: +49 3341 335 3721
tel.: +49 151 476 004 10