Business Location Network wspólnie z Powiatem Sulęcińskim

 

26 lipca br. przedstawiciele Business Location Network odwiedzili Sulęcin i spotkali się ze Starostą Sulęcińskim, panem Tomaszem Jaskułą. Rozmowy dotyczyły możliwej współpracy z samorządem. Business Location Network szczególnie interesują działania w obszarach: gospodarczych i edukacyjnych.

Efektem spotkania ma być podpisanie porozumienia o współpracy, które pozwoli firmom z Brandenburgii Wschodniej prezentować swoje oferty uczniom branżowych szkół z terenu powiatu. Szkoły będą mogły współpracować z niemieckimi firmami i zainteresowanych uczniów kierować na praktyki i staże. Dzięki takiej formie działania firmy będą mogły w przyszłości zatrudniać wykwalifikowanych absolwentów szkół z terenu powiatu.

W trakcie spotkania ustalono również, że Business Location Network przygotuje specjalne targi w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie podczas których firmy z Brandenburgii będą mogły przybliżyć swoją działalność uczniom. Warto dodać, ze Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie to największa i najlepiej wyposażona szkoła ponadpodstawowa w powiecie sulęcińskim i regionie z ponad 70 letnią historią i tradycjami, która wykształciła tysiące absolwentów i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Tomasz Jaskuła, Starosta Sulęciński podsumował rozmowy następująco „ Chcielibyśmy aby uczeń z terenu powiatu miał wybór i wiedzę, gdzie może wykorzystać swoje kwalifikacje. Wiem, że jest duże zainteresowanie ze strony niemieckiej znalezieniem dobrej i specjalistycznej kadry pracowniczej w Polsce. Szkoły z terenu powiatu znane są ze świetnego przygotowanie praktycznego uczniów i jestem przekonany, że ich profesjonalizm znajdzie także potwierdzenie we współpracy z firmami z regionu Brandenburgii Wschodniej”.

© BUSINESS LOCATION NETWORK 2023