Zaproszenie na wydarzenie online

"Spojrzenie przez granicę: Pozyskiwanie pomp ciepła & co. z Polski" w dniu 10.07.23, od godz. 18:00.

Rosnące koszty energii, ale także szybko zmieniające się warunki klimatyczne i polityczne nie tylko powodują niepewność, ale także wymagają szybkich działań. Wielu obywateli i przedsiębiorstw chce teraz podjąć działania - oszczędzać energię i/lub przejść z paliw kopalnych na odnawialne źródła energii. To pragnienie jest zwykle związane z wymianą systemu ogrzewania i środków dotyczących przegród zewnętrznych budynku i często jest złożone i kosztowne. Ponadto lokalni rzemieślnicy są często zajęci i trudno jest umówić się na spotkanie na czas.

W tym miejscu warto spojrzeć na Polskę. Nasz sąsiedni kraj staje się coraz bardziej międzynarodowym centrum pomp ciepła. Ponadto wiele firm rzemieślniczych działa również w Niemczech.

Zbliżające się wydarzenie online "Spojrzenie przez granicę: Pozyskiwanie pomp ciepła & co. z Polski" jest teraz poświęcone temu tematowi: wraz z naszymi gośćmi dr Katarzyną Guzendą ("Polsko-Niemieckie Centrum Informacji Konsumenckiej Brandenburskiego Centrum Konsumenckiego") i Frederikiem Lippe (doradca energetyczny i stolarz), przyjrzymy się kwestii, jak radzić sobie z obecnym niedoborem usług rzemieślniczych. Czy mogę łatwo zatrudnić firmę rzemieślniczą z Polski i o czym muszę pamiętać? W odniesieniu do niemieckich ram finansowania: co musi zawierać oferta?

Wydarzenie jest bezpłatne i będzie zorganizowane przez partnera sieci Business Location Network,  Service- und BeratungsCentrum der Euroregion POMERANIA czyli STIC Wirtschaftsfördergesellschaft Märkisch-Oderland mbH

© BUSINESS LOCATION NETWORK 2023